משהו משמח על חינוך

רגיל

לנן ולי יש מסורת שאנחנו לא מוותרים עליה שנקראת "אפקט לילי" . במקור אלה היו מדבקות כוכבים שזורחות בחושך ונן היה קורא לי לראות. כיום אנחנו במיטה שלו מדברים.

היה לו היום יום לא פשוט. יש ילד בכיתה שלו שהוא כל פעם מציק ומעליב ולפעמים זה גובל באלימות. כבר "זכיתי" להתוודע לילד הזה ביום ההולדת של נן וזה היה סיוט בלתי נסבל. היה ברור שלילד הזה יש קשיים אמיתיים אבל אם להתעלם מזה הוא פשוט ילד מגעיל שמרוכז בעצמו ובלתי נסבל. להן לא היו הרבה עניינים עם הילד הזה אבל הוא התחבר בזמן האחרון עם ילד שהיה חבר של הילד המגעיל. החבר של נן הוא ילד נחמד וממש בסדר ואני שמחה על החברות הזאת אבל הילד המגעיל ממש לא מאושר והוא מוציא את התסכולים על נן.

בדרך כלל נן מתמודד אבל לפעמים זה קשה.

והיום נן סיפר לי כמה הילד הזה מפונק ולא מחונך וכמה הוא שמח על כך שאנחנו נותנים לו חינוך טוב. 

וזה שימח אותי מאד!

דווקא כי לפעמים הוא מתלונן על דברים שאנחנו אוסרים ועל רמת החיים הצנועה (יחסית) שלנו אבל הפעם הרגשתי שהוא מבין ומעריך ויודע ליהנות מדברים שהושגו במאמץ.

לא מזמן הוא קנה אקס בוקס בכסף שחסך והוא כל כך מאושר מזה. הוא מבין מה זה מותרות ומה זה הכרח, הוא מבין מה זה סדרי עדיפויות.הוא מבין שזה שאנחנו מקדישים לו זמן חשוב יותר מלתת לו את כל מה שהוא רוצה.

 

ושנינו הגענו למסקנה שהילד ההוא מסכן. אני לא נכנסת לעניין החינוך שלו כי ברור לי שכל הורה עושה את השיקולים שלו אבל ברור לי שלא טוב לו כי ילד שמתנהג בצורה כל כך קשה בחברה הוא ילד שלא מוצא את עצמו.

 

 

»

  1. כשהילד שלך נותן לך מחמאות על החינוך זה יותר עדיף ממדבקות כוכבים, יותר מצפייה בכוכבים עצמם באפקט לילי. זה הדבר עצמו, הפרס והמטרה בו זמנית. 

  2. התרגשתי עד דמעות לקרוא איך הילד שלך, בסך הכל בן עשר או 11…כבר יודע להעריך את מה שאתם מעניקים לו בהורות שלכם! ואיך שהוא מתמודד עם הקושי של הבריון הזה, שגם עליו כמובן אני מרחמת אבל בסופו של יום חובה להגן על ילדייך מילדים כאלה, ולא חשוב כמה הם עצמם סובלים. הם כבר התוצאה של החינוך והדוגמא האישית שהם מקבלים (או לא מקבלים) מההורים שלהם, וחבל. אז חיבוק גדול לכם וחיבוק ענק לילד המקסים שלכם

    • מאד הפתיעה אותי נקודת המבט הבוגרת שלו.אני מרגישה שאני לא מספיק אמא לביאה. נורא לא נעים לי לצעוק ולהפוך שולחנות ועם אמא של הילד אין לי תקשורת מטוב ועד רע.בינתיים נראה שנן בשליטה  אז אני לא נכנסת למצבים של מלחמות עם המערכת. 

      • אל תכעסי על עצמך שאינך לביאה. בפועל את מאפשרת לנן להתמודד בעצמו, מחזקת אותו ונותנת לו את התחושה שיש לו את הכוחות לכך. זה הרבה יותר חשוב, לטווח הארוך, לבטחון העצמי שלו, להיכרות שלו עם עצמו, עם היכולות שלו ועם הגבולות של היכולות שלו. 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s