מוניות השירות שלי

רגיל

כנוסעת קבועה במונית שירות אני מכירה את כל הנהגים וגם רוב הנוסעים מהשעה שלי. אני לא תמיד מכירה אותם בשמותיהם אבל נהגים מנופפים לי לשלום כשאני עוברת ברחוב ועוצרים לי בכל מקום כשאני מבקשת, יש גם אינטימיות שונה בין הנוסעים בשעות השונות. יש שעה שהיא מאד נשית בה אנחנו מחליפות חוויות על גידול ילדים והמלצות, יש לפחות ארבעה דוברי ספרדית שלכל אחד מבטא שונה, שני דוברי אנגלית, ברזילאית אחת והונגרי מבוגר וגם הודית. אני נהנית לצוטט ולאתגר את ההבנה שלי למרות שהשיחות סתמיות לחלוטין.

יש שעה שבה כל הזמן מתקשרים לנהג כדי לשמוע אם המונית עברה ומתי תהיה המונית הבאה, יש שעות שקטות מאד בהן אני חושבת פעמים אם בכלל לדבר מהנייד ולהפר את השקט הנעים הזה. יש שעות רועשות או נוסעים רועשים שפשוט מדברים בווליום קורע אוזניים  ואז האחרים מגלגלים עיניים ואני מוציאה את נגן המוסיקה שלי ואז אני כבר לא שם. כן, יש לי נגן בנוסף לסלולרי, אני רגילה אליו והסוללה שלו עמידה יותר מאשר של הניידץ מהנייד אני מקבלת בעיקר סרטונים חופרים מהצהרונית שמאמינה שצריך לתעד כל רגע אבל הילד שלי לא מופיע שם כי הוא מתחמק מצילומים כך שאני מרפרפת באדישות. 

אני גם נוסעת לפעמים עם סטודנטיות (כולל אחת שהדרכתי שעה קודם) ויש לי איתן שיחות מעניינות.

 

במילים אחרות אני מרגישה שיש משהו מאד קהילתי בנסיעה הזאת. עם חלק מהנוסעים נתקעתי בפקקים בלתי אפשריים ופעם כמעט נתקלנו בשלג בירושלים והצטלמנו על כביש בגין.אנחנו מכירים את הנהגים בשמותיהם וגם רואים תמונות של הילדים של חלקם.הנהגים מאד משתדלים ללכת לקראת בקשות של הנוסעים ולפעמים מתאימים את הדרך במידת האפשר.

 

אני ממש אוהבת את הנסיעות האלה. לפעמים זה הזמן שלי עם עצמי, לפעמים זה זמן עם עוד שותפים, אני אוהבת את האיטיות הזאת שמאפשרת לי לקרוא או לבהות באוויר בלי לחשוב על ההתרוצצות הבאה יש אנשים שכשאני רואה אותם בתחנה אני מיידית נרגעת, המונית לא עברה.

 

אני משנה הילוך כשאני שם.

»

 1. מאוד מיוחד מה שכתבת ואיך שאת רואה וחווה את הנסיעות (ומתארת אותן). 
  מאוד התחברתי למה שאמרת על הזמן שלך לעצמך עם ובלי אחרים במירוץ העמוס הזה, אני מאוד נאבקת למצוא לי זמן כזה. רציתי רק להגיד שכתבת יפה ונגעת ו״הזזת בי משהו״. תודה

  • מאד שימחת אותי עם התגובה שלך.והמאבק למצוא את השקט הזה בתוך העומס הוא משהו שאני רואה סביבי לא מעט וכמובן חווה בעצמי.

 2. לפעמים זמני הביניים האלו שבהם אין חובה להיות יעיל, הכי מיטיבים לנפש. תיארת באופן מאוד אינטימי את חברייך ואת המראה שאת רואה כל יום. נהנתי.

 3. אם יש משהו שאני לא אוהבת זה לנסוע במוניות שירות
  זה תמיד צפוף מדיי קטן מדיי ודחוס מדיי

  מאידך באוטובוס כל אחד נמצא בבועה משל עצמו
  בשבוע שעבר אישה מבוגרת דיברה איתי (באוטובוס) על זה שכל הצעירים היום הולכים עם אוזניות מנותקים ממה שקורה סביבם מקשיבים למוזיקה
  האמת שאצלי זה ככה מאז הצבא
  היה לי דיסקמן (הו נשכחות) שהיה הולך איתי לכל מקום כדי להנעים את זמני בנסיעות הארוכות (מהבית לי"ם ובחזרה)
  אחר כך הוא התחלף בנגן MP3
  ואחר כך הסמארטפון תפס את התפקיד הזה

  • מצד נשי יכול להיות שזה בעידק במודיעין כשמראש מדובר באוכלוסיה מצומצמת ובמספר מצומצם של נהגים. לא הרגשתי את זה במונית שירות בת"א.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s