עבודה

רגיל

אני נמצאת עכשיו בתקופת שיא בעבודה שלי כי עוד מעט מסתיימים הלימודים ומתחילות הבחינהות.

אני פוגשת סטודנטים במצבי צבירה שונים שנעים מעייפוטת גדולה עד מתח מובלע ונחשו מי מקבלת את כל האנרגיות המעיקות האלה לפרצוף?

כן, גם אני.

לזכותם של הסטודנטים ייאמר שאף אחד לא קילל אותי או תקף אותי או התנהג אלי בצורה דוחה במיוחד (לא מובן מאליו לעובדים עם קהל) ועדיין אני מוצאת את עצמי מגיעה הביתה עם אפס סבלנות, ובכן להכול.

 

להלן הגבולות שלי

 

1. אני לא מתכוונת לכתוב לאף אחד עבודה סמינריונית גם לא בעד מיליונים ולא שמישהו יציע. ובטח שלא בחינם כמו שכמה מכם סוברים בטעות.אני את העינוי שלי עברתי.

2. אם עשינו חיפוש של שעתיים (טרו סטורי) בכל מאגרי המידע האפשריים  ולא מצאנו חומר בעברית זה אומר שאין חומר בעברית שעונה בדיוק לדבר הערטילאי שאת מחפשת ולא יעזור לך לקפוץ על ספרנית אחרת ולנסות להתחיל הכול מחדש ואז לחזור אלי. לא יקרה, אין. תתמודדי.יש גם חומרים באנגלית.

3. ובכלל לא תמצאו שום מאמר שעונה בדיוק מוחלט על הנושא שלכם. הנושא שלכם הוא שלכם ואתם צריכים להרכיב אותו ולשלב בו נושאים אחרים.

4. מרצים יקרים: לשלוח את הסטודנטים שלכם  אלי עם רשימת קריאת חובה בקורס שכוללת פריטים שלא דאגתם שיהיו בספריה או עם רשימה של פריטים מלאה בטעויות זה בזבוז זמנם היקר של הסטונדטים וזמני היקר.

5. אם אתם רואים שאני מגיעה עם התיק ועוד לא הדלקתי את המחשב ועדיין אתם מצפים שאטפל בכם מיד זה אומר שאתם רואים אותי כלא יותר מפונקציה לשרת אתכם ואת זה אני לוקחת אישית. שיהיה לכם בהצלחה איתי.

6. אם אתם רואים שאני יושבת עם מישהו אז זה לא אומר שאתם יכולים להתישב צמוד אליו או צמוד אלי ולחשוב שאשרת אתכם בזה הרגע. אני לא חושבת שבמוסדות אחרים מאפשרים כזה דבר . חכו לתורכם או שתתכבדו לנסות לבד. 

7. גם ספרניות מחזיקות בשלפוחית שתן שמתמלאת לפעמים ודורשת קימה.

8. גם ספרניות רעבות.

9. גם ספרנ יות נוהמות

10. בסוף יגיע אוגוסט ואני אתגעגע אליכם.

 

 

באהבה,

ספרנית זועפת  טיפוסית

 

 

»

 1. רגע:

  ההנחה שאין – למה את מניחה אותה? על סמך מה?
  יש הרבה יותר ידע מאשר כזה שאפשר למצוא אותו בשעתיים חיפוש.
  אז אולי זה לא תפקידה של הספרנית לחפש – אמורים היום להיות מאגרי מידע עם מנועי חיפוש משוכללים שיכולים למצוא בדיוק את מה שאתה רוצה. אמנם, זה לא ככה כיום. המצב לא מספיק אידיאלי. אבל ברמת התיאוריה זה אמור להיות. אבל מעבר לזה, למה שנכנע אחרי שעתיים חיפוש? לא את תחפשי – אבל אדם צריך לחפש יותר משעתיים אם בזה תלויים חייו (הקריירה שלו, למשל) וכו’.

  לא. אין בדיוק את הדבר שאתה צריך לעשות – אחרת לא היית צריך…
  מצד שני, לפעמים אתה מחפש מידע אחר ממה שאתה צריך, וגם את זה אין. ולפעמים מפתיע כמה המידע הוא בסיסי ועדיין לא קיים. או שהוא בעצם קיים, ופשוט זה דורש מאמצים כבירים של חיפוש…

  המשך     >>

  • אני חושב שאנחנו בעידן אחר מבחינת כמות הידע שקיימת היום. בשל כך שיש יותר אנשים – יש יותר ידע, ובניגוד לפעם שהיה אפשר בכמה שעות או ימים לדעת את כל מה שידוע בנושא, היום אתה לא יכול לעבור על כל הידע שכתבה האנושות בנושא מסוים. אבל בדיוק בגלל זה אני מוצא כערך עליון המצאת שיטות חדשות לניהול הידע. כל עוד לא נלמד איך לנהל את הידע בהתאם לכמויות הידע שהיום (שהן שונות ממה שהיה קיים פעם, בשל הגידול באוכלוסייה האנושית, והאוכלוסייה האנושית האקדמית בפרט)… אנחנו פשוט לא נצליח להתקדם, ואלו יהיו שנים של מיתון מצד האנושות…

   • בעקרון אתה צודק שקיים הרבה ידע מעבר למה שאפשר לדלות בזמן מוגבל אבל כמות החומר בעברית בנושא מאד ספציפי ומובחן היא מוגבלת. כמות מאגרי המידע בעברית היא מוגבלת ואם מתעקשים על עברית מפספסים 80 אחוזים מהידע הקיים.
     

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s