בחירות

רגיל

אני כל הזמן מקבלת ממשה ליאון וניר ברקת טלפונים וסמסים למרות שאני כבר לא ירושלמית 7 שנים טובות. לפחות שם הבחירות מעניינות. אצלנו בעבודה כל הזמן דחקו בנו ללכת להצביע אמרתי להם שאני מודיעינית, תעזבו אותי באמאשלכם.

היום הלכתי להצביע עם נן והחבר שלו. יותר מתוך תחושת חובה אזרחית כי הבחירות במודיעין די משעממות ואת כל המועמדים כבר יצא לי לראות מסתובבים במרכזים המסחריים ובקניון וגם ממש ליד הקלפי.אחד מהם אף אמר לי: אני רואה שנתנו לך את הדף שלנו. אמרתי לו שהחבר'ה שלו עובדים קשה ואספתי מכולם את הדפים בהפגנתיות כדי שירגישו טוב. יש משהו חמוד בתמימות הזאת של הנערים המתלהבים שמחלקים פליירים.

נן וחברו מאד השתוקקו לדעת למה הצבעתי . בסופו של דבר גיליתי להם (במרחק בטוח מהקלפי) . הם פגשו את המורה לחינוך סביבתי שלהם ולהפתעתם גילו שהיא מתמודדת באחת הרשימות. צירוף מקרים, זו הרשימה שהצבעתי לה.

בכל מקרה הקלפי נמצאת 5 דקות מהבית  אבל כל העסק לקח חצי שעה כי כל מטר פגשנו חברים שלהם שבאו להצביע עם הוריהם.הייתה אווירה מאד עולצת.


יש משהו כיפי בלגור בעיר קטנה.


חוץ מזה רציתי לשאול אתכם מה דעתכם על הבלוג הצרכני שלי. האם הייתי צריכה לפתוח בלוג נפרד שמוקדש רק לנושא אחד? בכל מקרה כתבתי בו 3 פוסטים נחמדים  והייתי שמחה לקצת נוכחות. אתם לא באמת חייבים אבל מכיוון שמדובר בבלוג צעיר וחדש הייתי שמחה כי אני מרגישה שמתגלגלים שם גלגלי קוצים מרוב שממה. בעתיד אני אוסיף קישור בכל פעם שאכתוב שם פוסט.

»

 1. אני לא כל כך בקטע הצרכני,  אבל כתבת כל כך נחמד על גלגלי הקוצים בשממה שהסתקרנתי ונכנסתי לשם.  ודווקא היה כיף לקרוא 🙂

 2. אני גם חושבת שלכל החלקים שלנו יש מקום, עובדה שהפוסט על דסיגואל הוא לא ממש צרכני אלא העדפה אישית שלך וחוויה. מצד שני אני לגמרי מכירה את הדחף הזה שבו אני פותחת בלוג משני ואת המהירות שבה הוא ננטש לאנחות.

  • אני מכירה אצלי את הנטיה למיין עד לפרטים קטנים. נטייה שיכולה לגרום לפיזור יתר. בכל מקרה החלטתי לבודד את הפוסטים שנוגעים להמלצות ורכישות ולים להם קישור מפה ובכך לאפשר לאלה שפחות מעניינים אותם ענייני הצרכנות לא להיכנס לפוסט.לא רוצה להפוך את הבלוג הזה לפלטפורמה מסחרית ומצד שני רוצה ליהנות ממתנות חינם וגם מההתנסות בכתיבה על מוצרים וחוויות צרכניות ומדי פעם גם על דברים שלא התקבלו בחינם.
   בקיצור לכן הבלוג השני. די מחבבת אותו כי אני מרגישה בו יותר לגיטימיות לכתוב כתיבה "מסחרית".

  • גם אני אמרתי למורה שהצבעתי למפלגה שלה. זה היה אחרי שהצבעתי. אני לא מרגישה כזה להט סביב הבחירות שלי בגלל שאני לא מרגישה שהן בהכרח טובות יותר או נכונות יותר. אני מניחה שבירושלים (את ירושלמית?) המצב שונה ויש יותר להט.

 3. סביר היה להניח שברוב הערים המצב לא ישתנה בעקבות הבחירות
  מה לעשות שהרבה אנשים לא הלכו להצביע
  וגם במקומות שכדאי היה שיהיה שינוי לא יהיה שינוי
  בעיר השכנה, אני מכירה כמה וכמה צעירים (נו חבר’ה בגילי) שמתכננים לעזוב את העיר בגלל המצב שקיים בה וראש העיר משמר.
  לטפח את העיר זה בסדר ונהדר, אבל יש  עוד דברים בעיר חוץ מטיפוח צורתה החיצונית, כמו תעסוקה, תחבורה ציבורית, דאגה לציבור הצעיר בעיר ועוד ועוד
  ביישוב השכן (אחר) דווקא מרוצים מהתוצאות
  ואצלינו, אצלינו יהיו בחירות למועצות איזוריות רק בדצמבר
  אין לי מושג מי מתמודד בכלל חוץ מראש המועצה הנוכחי שהוא דווקא לא רע בכלל ועושה המון לטובת התושבים. כן יש מקום לשפר אבל סך הכל לא רע בכלל

  • יש הרבה מה לעשות ואני מקווה שלפחות חלק מראשי העיר הנבחרים יעשו טוב למען הציבור. בכל מקרה חובתנו להצביע.
   אחוז הצבעה נמוך נראה לי כמו ביזיון.אני לא מצפה מאנשים למעורבות ברמה של הפגנות אבל הצבעה זה המינימום האזרחי שאדם יכול לעשות.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s