בתים וחפצים

רגיל

אני אוהבת להסתכל בבלוגים של עיצוב ואני רואה דירות מעוצבות באמת יפהפיות כמו שרק דירות שמעצבת מקצועית עצבה אותן יכולות להיות ואני לומדת משם שצבע עליז הולך עם צבע שקט ולא עם צבע עליז יותר אלא אם כן זה קונספט אבל כשזה קונספט אז הצבעוניות מנומקת. והבית שלנו הוא ערב רב של בתים. הבית של ההורים שלי, הבית של ההורים שלו, הדירות שגרנו בהן לפני שהיינו יחד. דירת הסטונדטים שלנו והדירה הבורגנית שלנו שיש בה הרבה דברים שלא מתאימים אחד לשני .מינמליזם זה לא אנחנו.ויש בנפש שלי משהו שקצת כמה למינימליזם.

 

יש בי צד שמתקומם על כפיית הטעם הזאת. כל מי שנתן לנו אי פעם משהו  כפה עלינו בצורה מסוימת את הטעם שלו. יפנים למשל נוהגים לתת מתנות מתכלות כדי לא להכביד.כל פעם שאני מסדרת אני חושבת על זה שהרבה מהדברים שיש לי בבית הם לא לטעמי.אולי הם פעם היו לטעמי ואולי בכלל לא.

 

חופש אמיתי הוא להעיף הכול ולהתחיל מחדש, נקי.  אני לא שם, כובד הרגש שבחפצים מקרקע אותי.

 

שמעתי על קהילה מסוימת שבה כל חמש שנים המשפחות מחליפות בינהן בתים כדי ללמד שחרור מחומר. ואני חושבת על עצמי במצב כזה. הייתי יכולה להכיל את כל חוסר הוודאות שנגזר ממצב כזה?הייתי יכולה להשקיע בבית בידיעה שהוא זמני? ואולי שי שם מין הסכם בלתי כתוב שאתה משקיע בכל מקרה גם למען אלה שיבואו אחריך.

 

 

מעניין אותי לשמוע מחשבות בנושא.

»

 1. אני מתקשרת לדברים,  אפילו אם הם לא מאה אחוז לטעמי,  בגלל הערך הרגשי שלהם (נניח,  בגלל מי שנתן לי אותם).  וחוץ מזה אני לא מאוד מקפידה בענייני סגנונות.  אבל לא הייתי רוצה להתחלף בבתים… ביתי הוא מבצרי,  כנראה,  גם אם הוא רחוק משלמות 🙂

  • כמוני כמוך. ובכל זאת המטרה שלי היא ליצור יותר מרחב כי אני מרגישה שעודף חפצים חונק אותי. סוג של איזון.

 2. למזלי לא קיבלתי הרבה חפצים , ואלה שקיבלתי די לטעמי. אבל אפשר לעשות ריענון ואפשר לרמוז מה אוהבים.. כל הכבוד לך על הסבלנות וההכלה. אם הייתי מקבלת משהו שאני ממש לא אוהבת , אני לא חושבת שהייתי שמה אותו בבית. אולי הוא היה ’’נשבר במקרה’’ או משהו יצירתי שכזה.

  • אצלנו מה שממש לא שימושי לנו הולך למחסן.אני לא מתה על השיטה הזאת אבל יש דברים שבאמת אי אפשר לזרוק למשל מזכרות מחו"ל או ירושות.
   האידאל מבחינתי הוא להשתמש ב90 אחוז מהדברים.

   • בחו’’ל אני קונה רק מזכרות שימושיות כגון נעליים תיקים וכ’’ו. מזל גם שאני לא נוסעת הרבה לחו’’ל.
    וירושות-יש לי עוד זמן.

 3. זה חבל שבת הזוג גם כמוכם. אוהבת בית צבעוני מאד, עד שאין שום סדר בעיניים.

  אני לא אוהב את זה. אני אוהב שהכל בצבע אחד בלבד.

  • לי קשה גם עם צבע אחד בלבד אבל אני שואפת לאיזון בין שתי התפיסות האסתטיות. מינימליזם מול צבעוניות כי אני אוהבת את שתיהן למרות שהן סותרות.

 4. אני חושבת שגם אצלי יש פער בין מה שהייתי רוצה לבין איך שהבית נראה. אבל זה לא עניין של אי נעימות – זה עניין של תקציב אם היה לי תקציב לדירה גדולה יותר ולרהיטים לפי טעמי, הכל היה נראה אחרת לגמרי.

  • אני חושבת שאם היה לי תקציב היו דברים שהייתי משנה לגמרי למשל נפטרת מכלים שלא מוצאים חן בעיני וממצעים.ורונה חדשים. מצד שני חשבתי שבדירה הזאת בהשוואה לקודמות יהיה מקום לכל דבר ויהיה מסודר ואני רואה שפה דרוש שינוי תפיסתי שהוא יותר קשה.
   כי בסך הכול הדירה שלנו מתאימה לנו מאד מבחינת הגודל. הבעיה היא עודף חפצים.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s