פגישות מחזור

רגיל

קיבלתי משום מקום הזמנה לפגישת מחזור  של הכיתה שלי בתיכון. שאלתי את החברה שאני בקשר איתה אם היא מתכוונת ללכת והיא אמרה שלא מתחשק לה. גם לי לא התחשק.

לצד הסקרנות המובנת לגבי אוסף המתבגרות שנדחסו איתי בכיתה אחת והפכו לאוסף של נשים משעממות יותר או פחות (ואיפה אני בסקאלה?) אני מרגישה רתיעה נוראית. 

אודה על האמת, זו לא תקופה שבא לי להזכר בה. לא היה לי טוב בתיכון וגם כשהתחיל להיות לי קצת טוב (הקשרים החברתיים שלי התחילו בסוף י"א, עד אז הייתי עוף מוזר ביותר) זה לא מקום שהרגשתי אליו שייכות.זו לא תקופה שהייתי בה בשיא פריחתי. 

בקיצור אני מרגישה שכל הנוגדנים ששבי מתעוררים. אני גם לא מרגישה שחיי בני השוואה לחייהן של שאר הבנות. 

ומצד שני יש בי קול קטן שאומר לי שאולי תהיינה הפתעות. אולי אני ארגיש חיבור מחודש לבנות שבזמן התיכון לא ראיתי אותן כי הייתי שקועה בגיל ההתבגרות המגעיל שלי.

ואם יש דבר אחד שאני חכמה בו בגיל 37 זה הידיעה שרוב המתבגרים מרגישים את אותו גועל באותה תקופה, רובם מרגישים לא פופולריים וחלשים ובטוחים שהם היחידים

ואז באוניברסיטה (במקרה שלי) את מגלה כל כך הרבה אנשים שאת מרגישה שחולקים את אותו מבנה נפשי שלך ואת מגלה איתם עולמות חדשים ואפשרויות חדשות ואז את פורחת.והמסגרת הדכאנית של התיכון נשכחת ממך. עד שאת מקבלת את ההזמנה לפגישת מחזור.

 

קראתי את "נערות למופת" של שהרה בלאו. היא מתארת התבגרות במסגרת יותר קפדנית מזו שהייתי בה ואובססיבית לגבי אורך החצאיות והשסעים שלהן (אם כי לא הרבה יותר), ואני נזכרת בכל הויכוחים חסרי הטעם עם המנהל שדרש שאוריד את הזנב שהשארתי מאחורי עם התספורת הקצרה שהייתה לי (כיום הייתי מצדיקה אותו בגלל פגיעה בטעם הטוב אבל אז זה היה אופנתי ולכן מבחינתו אסור) ואני הכנסתי את הזנב לצווארון החולצה.ושיחקתי איתו במשחקי חתול ועכבר.

 

אגב "נערות למופת" התחיל מעניין אבל ככל שקראתי בו יותר הוא הפך לבלתי נסבל עבורי. אולי דווקא כי אני מכירה היטב את העולם הזה.

 

אני זוכרת ויכוחים על התלבושת האחידה, אני זוכרת רבנים חרדיים מטורפים(בבית ספר ממלכתי דתי ולא חרדי)  שדיברו שטויות בטונות כמו למשל אותו רב שדיבר על מחלת הסרטן הפושה בגלל שחיה מעורבת וחברתי (שכיום היא דתיה על גבול החרדית) הייתה היחידה שהעזה להתקומם מולו. 

 

 

 

 

»

 1. לא ידעתי שגם בתיכון היית במסגרת דתית. רק בנות… לא הייתי שורדת את זה

  יכול להיות שיש עוד בנות שיצאו בשאלה? אולי תעשו פגישת מחזור אלטרנטיבית

  • אין לי מושג לגבי בנות אחרות (מניחה שכן, סטטיסטית זה הגיוני) דווקא נשארתי בקשר עם שלוש בנות ששלושתן נשארו דתיות.
   ובתיכון עוד לא יצאתי בשאלה. מסגרת רק של בנות היא דבר מורכב ומצד שני אני זוכרת כמה הביך אותי באוניברסיטה להיות לראשונה מזה שנים במסגרת עם בנים.
   (דווקא ביסודי היינו במסגרת מעורבת)

 2. בדיוק רצה לפני כמה שבועות ברדיו הפרסומת של טריומף עם הבנות שמדברות על פגישת המחזור.
  הייתי תוך כדי נהיגה והתחלתי לדמיין איך אגיב אם תהיה כזו…
  רק על המחשבה התחלתי להתבאס.

  אבל אז חשבתי, כולם היו פעם במחזור של מישהו הרי… וסך הכל, יש כמה אנשים מעניינים בעולם. אז אולי גם את החבר’ה שלמדו איתי אוכל לראות אחרת…

  • זה נכון שיכול להיות שבגיל ההתבגרות אתה כל כך שקוע בגיל המגעיל שאתה יכול לפספס את "האנשים שלך".
   מה שכן יש לי חברה טובה מכיתה י’. אז היינו כל הזמן יחד וזה מאד הקל על הבדידות. נשארנו חברות מאד נוכחות אחת בחיי השניה גם באוניברסיטה אבל אחר כך די התרחקנו (אם כי אנחנו עדיין בקשר קלוש)

 3. פעם אחת הציעו לנו לעשות פגישת מחזור.
  אבל אחד מאיתנו לא רצה, והיות והיינו כל כך קצת… זה התבטל.

  אבל אני מאד מזדהה עם הרגשות שלך לגבי התיכון.
  תקופה גועלית, דיכאונית בטירוף.
  לא דיברתי עם אף אחד כמעט.
  היו שם ילדים כאלו מציקים, ומגעילים, ומה שזה לא יהיה.
  זו הייתה תקופה באמת קשה.
  באמת לא הייתי רוצה להיזכר בה שוב.

  • אני חושבת כמה דברים על זה:
   כנראה שזה לא מקרי שהרוב לא רוצה לבוא לפגישות מחזור. זו תקופה שרבים לא רוצים להזכר בה וגם לא רוצים להישפט בסגנון: מה עשית אח"כ עם חייך. כולם מתחילים לכאורה מאותה נקודה אבל מגיעים למקומות שונים מאד.

 4. תקופת התיכון אכן תקופה קשה…
  גם אנימאלה שלא ממש רוצה להזכר, ויחד עם זאת מידי פעם יש לי כל מיני פלשבקים משם..

  אני קוראת עכשיו את נערות למופת, אני עדיין באמצע, נראה מה יהיה…

  שיהיה שבוע נהדר!

  • ומה דעתך עד כה על הספר?

   ואגב יש לי גם כמה זכרונות טובים וחברות שנשארתי איתך בקשר (ורק אחת גילתה עניין בפגישת המחזור. אמרנו שתבוא בתור המרגלת שלנו)

 5. ללכת או לא ללכת זו באמת דילמה. כשאותי הזמינו לפגישת מחזור אני מזה שמחתי. חשבתי שזה יהיה נחמד לפגוש אנשים שלא ראינו כמעט 40 שנה. לראות מה עלה בגורלם. זה היה פשוט הלם. יש לי גם פוסט על זה.

  • הלם זאת המילה. את רואה פתאום אנשים מבוגרים וקולטת כמה זמן עבר ושגם את באותו מקום.

 6. תשמעי
  אני הרי לא מכיר את העולם הזה והמעט ידע שיש לי הוא בעצם מגיע מהרחוב
  והיה לי מוזר לקרוא את מה ששהרה בלאו מספרת
  מה שכן,פתאום נפלו כל מיני סטריאוטיפים שכחילוני לא יכולתי  להבין

  אני אגב הייתי הולך לפגישת המחזור,ככה להתגאות בהישגים שלך

  • אני מתארת לעצמי שהיו לך הרבה דברים שנראו כמעט אקזוטיים.
   מעניין אותי אם אשתך קראה ומה היא אמרה (הבנתי מאחד מהפוסטים שלך שהיא באה מבית דתי, אני צודקת?).
   ןלגבי השגים אניש למה עם חיי אבל הבחירות שלי לא בהכרח היו מתקבלות בחברה שבאתי ממנה. אמנם מספיק לי שאני מתקבלת ע"י משפחתי אבל עדיין זה לא נעים להיות בעמדה מצטדקת.מעייף.

   • לא,אישתי עוד לא הגיעה לקרוא את הספר אבל היא בדרך,ברגע שהיא תסיים את העכשווי
    היא באה מבית מסורתי+ ולמדה יסודי ותיכון בבתי ספר דתיים,מצחיק בכלל לא חשבתי עליה בקונוטציה הזאת כי היא  הפכה חילונית גמורה קצת אחרי גיל הצבא שאליו לא הלכה בגלל שאבא שלה לא הסכים! והיא עשתה שרות לאומי
    מצחיק שלאחיותיה אחריה הוא כבר התרצה  ו"הסכים" שהן ישרתו בצבא

   • הרבה פעמים הבכור סולל את הדרך לאחרים.
    מצחיק כי דווקא במשפחת המקור שלי ששייכת באופן מוחלט לזרם הכיפות הסרוגות לא הייתה התנגדות מיוחדת לצבא. בביה"ס לעומת זאת העבירו מסר חד משמעי נגד הצבא אני שירתתי שירות לאומי (אז עוד הייתי דתייה) כי פחדתי להיכנס למערכת גדולה כמו הצבא שלא ידעתי איך אשתלב בה.

 7. אני חושבת שאני היחידה שהיה לה כיף בתיכון. האמת שגם חברי לכיתה נהנו מאוד. מגמת אומנות, אנשים נפלאים ויצירתיים, גירסאת המיכחול וכן הציור של תהילה. 

  פגישת מחזור נערכה בקיץ של לפני שנתיים והיה כיף גדול, אנחנו באמת אוהבים אחד את השני. ההפתעות היו: א הדומיננטי שהפך להיות "כבד" ומיושב, ד’ לא לסבית!, ג’ שהיתה מכורה לסמים קשים אחרי התיכון פתחה עסק משגשג (לא בתחום הסמים 🙂 ), ש’ החכם והחתיך חזר בתשובה והיום הוא כ-זה קיצוני, אללי.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s