משהו על התנצלות

רגיל

אני שייכת לסוג האנשים שהנטייה הטבעית שלהם היא להתנצל. אני כל כך לא יכולה לשאת את זה שפגעתי או טעיתי  שאני גם מגזימה עם זה לכיוון השני.אני כבר מקבלת הערות על כך שאני מתנצלת יותר מדי וזה בא לפעמים על חשבון הפסאדה של האדם שכמעט לא טועה.

אני לא חושבת שהתנצלות מקטינה אותי , אני מאמינה שטעות היא דבר אנושי וכשטועים צריך להודות בזה.

 

אבל יש משהו בדינמיקה הזאת של ההתנצלות הכמעט אוטומטית שכן מקטין אותי. אני נוטה לרוץ מדי למקום המתנצל כי הוא מקום שאני מרגישה בו נוח.אני מרגישה נוח במקום הקטן והחביב והלא מאיים אבל יש לזה מחיר. אני אולי מצליחה להתחמק מעימות אבל אני כועסת על עצמי על הטעות, האגו שלי נשחק כל פעם קצת ואני מרגישה לפעמים חסרת משמעות ברמות קשות.

 

אני לא יודעת מה באמת מגיע לי ואם מגיע לי, אני לא יודעת מה לדרוש מעצמי ואני לא יודעת איך למצב את עצמי.

 

ואני מתחילה להרגיש את המחיר של ההססנות המתחבאת הזאת.

»

 1. נדמה לי שהתנצלות היא תמיד ממקום של בגרות, מודעות, וכוח ועצמה רבים. לא הייתי נבהלת מכך. תמיד יש מקום שאפשר לראות בו גם את הצד השני, וזה יפה ומבורך.

  • ברור לי שלא הייתי רוצה להגיע לקצה השני של לא להתנצל כשצריך אבל הייתי רוצה את החוכמה לראות מתי התנצלות תורמת ומתי היא בעיקר מחלישה.

 2. זה דווקא יפה שאת מודעת לזה, והתנצלות שבאה ממקום של הכרה בטעות ורצון לשפר ולהתקרב, היא מעולה ואין לך מה להתנצל על ההתנצלות 🙂 לגבי המקום הקטן שאת מרגישה שאת בו לפעמים ולדעת מה מגיע לך – אני חושבת שזה משהו שצריך ואפשר לעבוד עליו. וזה חשוב, אז בהצלחה 🙂
  וגם אני מהמתנצלות, ולפעמים אני פוגשת אנשים (גברים בעיקר) שלא יודעים להתנצל וזה מפתיע אותי כל פעם מחדש.

  • לי קשה מאד עם אנשים שמתקשים להתנצל ולהודות בטעויות אבל הייתי רוצה לזוז קצת בסקלה ולא להיות תמיד זו שמתנצלת.כמובן שזה דורש הרבה עבודה נפשית.

 3. אהבתי מה ששמעתי אתמול בערוץ 11 עם דב אלבוים: שסליחה היא אפשרות לחיות עם העבר שלך, שמחילה – מהמילה מחול, (ולא זחילה במחילה, כמו שחשבתי)  ושכפרה – זה לעשות משהו ’במקום’ (אם הבנתי נכון. אבל אינני זוכרת את שמו של הדובר ששוחח עם אלבוים בסירה, חבוש הכיפה הלבנה והזקן שהיה פעם ב’חיפושים’ בהודו)

  • זה באמת יפה. זה מראה שהרבה דברים בחיים ניתנים לתיקון  בצורה מסוימת. כמובן שאני מתייחסת בעיקר לטעויות האנושיות הרגילות שאנשים עושים ולא לדברים קיצוניים.

  • אני כן בעד להתנצל כשצריך אבל לא כשלא צריך רק כדי לרצות ובשם ההרמוניה. לפעמים יש בזה הגזמה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s