הזוי

רגיל

הזוי מה שקורה פה. אני לא מאמינה אמנם שהספינה במשט הייתה מלאה רק בפעילי שלום תמימים  חלק מהאנשים כן, אני מודעת לאפשרות שאולי גם ניסו להבריח נשק בתוך הסיוע ההומנטרי. אני מודעת לזה שכניסת ספינה ללא אישור לתחום הריבונות הישראלית הוא מעשה בוטה.


ובכל זאת


מה עלה על דעתכם!


 


יש לי תחושה שהשלטון שלנו פועל בלי מחשבה על אפשרויות אחרות להגן על המדינה שלנו.לדרוך בתוך מלכודת  הסברתית לא כל כך מתוחכמת ש(אולי) הציבו לנו גורמים שונים. להגיב מיידית כמו שאנחנו יודעים ובאלימות כזאת שפוגעת בוודאות בחפים מפשע במקום להחליט למשל שנותנים לספינה להיכנס אבל בודקים אותה קודם ביסודיות ומול התקשורת (את זה לקחתי מפורד).

בניגוד למה שחושבים ההסברה והמעמד שלנו בעולם כן חשובים להמשך  קיומנו והם נדחקים לתחתית סדר העדיפויות. אנחנו מתקרבים למועדון המדינות ההזויות שאנשיה רובם מתונים ונורמלים אבל מנהיג אותן מטורף. והפער הזה בלתי נסבל בעיני.

»

  • ועוד איזו מלכודת!

   בכלל נושא ההסברה בישראל חלש ולא לומדים מטעויות.

   • עצוב מאד שאתה משווה את חיילי צה"ל לפירטים,
    ומוזר מאד שאתה מזכיר כאן שיט תענוגות בלב ים.
    אני בכל אופן לא רואה כל קשר בין המקרים.

   • חיילי צה"ל זה גם אני ששרתי שנים רבות ביחידה קרבית.
    צה"ל זה לא פרה קדושה. אפשר ואפילו רצוי למתוח ביקורת כשצריך.
    במקרה הזה אני מאשים את מפקדי הפירטים ששלחו את החילים המובחרים האלו
    להתמודד עם מצב בלתי אפשרי. למבצע צבאי כל כך מורכב ומסובך יוצאים רק אם ישנה קרקע יציבה של ראיות מודיעיניות מקדימות הקושרות את המשט עם הובלת אמל"ח. אם אין אמל"ח על הספינה אין שום סיבה שלא לתת להם לבצע את המשט וגם אם זה קצת פוגע לנו באגו ששברו לנו את המצור. 
    כל המצור הזה סביב עזה עם כל הרציונאל שעומד מאחוריו, ואני מאמין שיש כזה,
    מסב לנו נזקים תדמיתיים עצומים מעבר לפגיעה המוסרית באוכלוסיה שמרביתה אינה מזיקה.

   • נכון, המפקדים אשמים, אכן המבצע היה בלתי אפשרי.

    היה צריך להטביע את כל הספינות כמו הבריטים בפוקלנד.
    זה היה מונע את חטיפת הנשק מהחיילים. (אגב היה להם גם נשק משל עצמם.

    הרי ברור לכולם שזה היה כל הרעיון, ואם הספינות האלה היו מגיעות לעזה היה נוצר תקדים מסוכן ביותר.
    אני חושב שזה הרע במיעוטו.

 1. מנהיגנו נעשים יותר ויותר דומים לחכמי חלם. 
  מערכת שיקול הדעת וקבלת ההחלטות שלהם לקויה לחלוטין.
  אומרים שחכם בכלל לא נכנס לצרה שפיקח איך שהוא מצליח לצאת ממנה.
  ואני סבור שלא רק שאנחנו לא חכמים, אנו גם לא פיקחים, אלא פשוט חלמאים.
  אז עכשיו יבואו ויגידו שהופתעו לגלות התנגדות הרבה יותר חזקה מאשר ציפו לה
  ולכן לא נערכו בהתאם עם ציוד לפיזור הפגנות והשתלטות עם חסר גדול של לוחמים, ולכן הייתה שפיכות דמים.
  ואני חושב שזה בדיוק התפקיד של הצבא על יחידות המודיעין והמערך המבצעי,
  לנתח מבעוד מועד תרחישים על סמך מידע מודיעיני מקדים באשר לתכולת האניה, הרכב האנשים עליה וכוונותיהם לתגובה במקרה של השתלטות, ולבחור דרך פעולה בהתאם. במקום להתנהג כמו פירטים פרועים בלב ים שיורים את החץ ואחר כך מחפשים את המטרה, אפשר היה לעניות דעתי למצוא יותר מדרך אחת על מנת למנוע את הגעתה של הספינה לחופי עזה, אם זה כל כך היה חשוב לנו להראות מי כאן בעל הבית.

 2. הרבה יותר כיף להתנהג כמו בריונים שפועלים מעצבים ולא מחשיבה. העביה שכולנו עומדים לאכול אותה על זה.

 3. במהלך היום שמעתי עוד כמה עובדות לגבי המשט הזה, בהנחה שהן נכונות כמובן. הכוונה המקורית הייתה להעביר את הסיוע ההומניטרי לאחר בדיקה בטחונית. עד כאן הגיוני. בעיקר לאור נסיון העבר. ודווקא אנשי הספינה התנגדו לזה וניסו בכוח.
  מרתיחים אותי אנשים שמתכסים בכסות של כוונות טהורות, שלום וכו’ ולמעשה באים מוכנים לסיטואציה אלימה וכמעט מזמינים אותה.
  משהו מריח פה. הלוואי ויהיו מספיק תיעודים שישפכו אור על הנושא.

  והשורה התחתונה היא שאכן אנחנו אוכלים אותה בגדול ולא מעט בגלל חוסר אחריות וחוסר יכולת לראות את הנולד מצד ההנהגה שלנו. המשט היה צפוי והמידע המודיעיני ציפה למשהו לא תמים אז יכול להיות שהיה אפשר לנהוג אחרת.

  • משהו מריח?
   ומה עם זה שמשפחת שליט בקשה מהם לתמוך בביקורי הצלב אדום אצל גלעד תמורת תמיכה במשט והם סרבו?
   זה לא מראה שהם בעצם לא פעילי זכויות אדם ולא נעליים?

   לי אישית, זה ברור מאוד שזה היה משט תמיכה בארגון טרור ולא היה לזה שום קשר לזכויות אדם.

   • את העובדה הזאת לא ידעתי.
    לי זה לא היה ברור מהתחלה אבל ככל שמקבלים יותר מידע רואים את העניין אחרת.

   • כתבתי תגובה בהמשך בדיוק בנושא הזה-
    היו על המשט הזה כמה פעילי שלום אמיתיים. אבל כל המשט הזה נוצר ונוהל ע"י גורמים אינטרסנטיים שמעודדים טרור ואלימות. המטרה שלהם הייתה בדיוק זו- שכל העולם יחשוב שמדינת ישראל היא מפלצת, שפועלת בדרכי הנאצים, כשהמצב הוא בדיוק הפוך.
    עוד לפני שהמשט יצא, המדינה העבירה מסר מאוד ברור- מי שרוצה להעביר סיוע מוזמן לעשות זאת בדרכים המקובלות, בתיאום עם המדינה והצלב האדום. גם אחרי שהמשט יצא שוב הועבר המסר הזה.

    אבל אותם פעילי טרור הצליחו להסית את העובדות לכיוון שלהם. ואכן, המשט הזה מסריח, מאוד. חבל שאנחנו קונים את זה, כי זו לא האמת. לא מדובר פה על פעילי שלום, אלא על פעילי טרור, רובם אנטישמיים שכל מטרתם הייתה לעורר פרובוקציה. ואת זה אסור לנו לשכוח באף שלב- כי ברגע שנשכח את זה, הם ניצחו אותנו. וכל עוד לא נדע את האמת בתוכנו, לא נוכל לבצע הסברה כמו שצריך

 4. ברור שהשייט הזה הוא לא תמים בכלל וגם המנהיגים שלנו ידעו זאת, לפי דעתי הכל היה ידוע מראש, לא יודעת למה הפוליטקאים שלנו בכל זאת נכנסו לפרובוקציה הזאת.

 5. הבעיה עם המשט היא לא פעילי השלום, הבעיה היא שהיו על המשט הזה והיו מעורבים בו גם פעילי טרור- נציגי החמאס למשל. אנשים כמו השייח’ ראאד סלאח שהשוו את היהודים לג’וקים ולקופים, שקראו לג’יהאד נגד המדינה וקראו להשמדתה.
  על הספינה היו פעילי שלום תמימים שחשבו שהם עושים טוב לעולם, אבל לצערי הם הובלו אחרי פעילי טרור, שכל מטרתם הייתה ליצור פרובוקציה, להראות שהמדינה תוקפת סיוע הומניטרי.
  המדינה והצלב האדום מעבירים סיוע לפלסטינים באופן קבוע, וכמו שאמר לא פעם, גם לצוותי המשט- הם מוזמנים להעביר את הכל למדינה, שתעביר את הכל לפלסטינים בצורה בטיחותית.

  • הבעיה היא לא פעילי השלום, הבעיה היא הרצון שלהם לשבור את המצור. אם היו נותנים למשט ה"תמים" הזה לעבור, אחרים היו מנצלים את זה כדי להמשיך ולהבריח נשק, ואת זה השלטון שלנו לא רצה.
   הטענות כאילו אנחנו מרעיבים את הפלסטינים לא נכונות. הפלסטינים מקבלים מליארדי דולרים כל שנה בתור סיוע, וגם דרכנו וגם דרך הצד המצרי מועברים להם מוצרי מזון וכו’.
   אל תשכחי שאת החשמל והמים מדינת ישראל מספקת לפלסטינים.

   המטרה של המשט הייתה לעורר פרובוקציה, והם הצליחו. עובדה שגם את קונה את המשחק הזה של פעילי שלום מסכנים. העובדות הן שפעילי טרור היו עמוק בתוך הארגון של זה, וגם מהספינה עצמה קראו לא פעם להשמיד את ישראל.
   ועובדה שאותם פעילי שלום מסכנים ידעו יופי לתקוף חיילים- לזרוק אותם מהסיפון, לדקור אותם, לנסות לחטוף נשק מחיילים. תראי סרטונים שרצים ברשת על רגע ההשתלטות.
   הם ממש לא מסכנים, ואם השלום באמת היה חשוב להם הם לא היו מעוררים פרובוקציות, אלא מתעמקים במציאת הדרך להעביר את מירב הסיוע בצורה שקטה, ומתעמקים בדרך לעודד הידברות בין העמים ולא פרובוקציות שרק מרחיקות את המטרה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s