דברים שלא עשיתי מזמן

רגיל

מזמן לא הלכתי לקוסמטיקאית לטיפול פנים. משתדלת לעשות בעצמי את מה שאפשר ומה שלא לא. הייתה לי קוסמטיקאית נהדרת ליד הבית כשגרתי בירושלים ולא הצלחתי להתמיד ולבוא אליה גם ממודיעין. אישה מקסימה, באמת. הפעם האחרונה הייתה לפני החתונה.

גם גוונים לא עשיתי מאז החתונה כי אני יודעת שאם לא עושים את זה טוב זה יוצא זוועה ואני לא סומכת עד כדי כך על מעצבי השיער בסביבתי. מה גם שזה עניין כלכלי. השיער שלי  מלבין ולתחזק גוונים זה סיפור. בקיצור לא נראה לי שאעשה גם עם ייפול עלי סכום כסף גדול.עוד משהו. זה לבלות המוווון זמן במספרה וממש לא בא לי

טוב, התחלתי מהקל. גם שיחות נפש אני לא מנהלת לאחרונה בעיקר כי שיחת נפש דורשת המווווון זמן שלך ושל החברה ובכלל להנדס פגישה זה סיפור. יש לי שיחות נחמדות אבל אל בדרגה של שיחת נפש. אני גם מוצאת את עצמי הרבה יותר בצד המקשיב בתקופה האחרונה. אני טובה בהקשבה אבל מרגישה שאני סופגת מצוקות של אנשים שאני אוהבת מכל עבר כי משהו במנגנון הרגשי שלי לא מווסת מספיק. זה מזכיר לי כמה לא היה מתאים לי להיות פסיכולוגית אפילו שאני חושבת שהייתי טובה בזה כי זה היה פוגע אנושות באיכות החיים שלי.

מזמן לא עשיתי מאמצים לרדת במשקל. יש לי התנגדות להכניס את עצמי למסגרת או למשטר אכילה. ברור לי שזה סוג של הזנחה ואני אדם מאד מודע בריאותית למה שצריך לעשות אבל אני מרגישה שאני לא במקום בו המסגרת הייתה עוזרת לי ולא בא לי להשקיע אנרגיות בלהתנגד למסגרת.

מזמן לא עשיתי הליכות ואת זה אני דווקא רוצה להכניס לחיים שלי.

מזמן לא הייתי אצל פסיכולוגית אם לדייק אז מגיל 23 כלומר 12 שנה. אני מרגישה קושי פנימי להחצין דברים שמציקים לי עכשיו. כולם ביחד לצחוק. אני רמגישה קושי וזראת למרות שאני מתבטאת נהדר ומכסה רגשות בהמון מילים צפופות.אני חרטטנית לא קטנה אם לא ידעתם.

»

 1. את חרטטנית? 🙂 מה פתאום. 
  אגב, אני אישית לא אוהב גוונים. 🙂
  מעולם לא הייתי בטיפול פסיכולוגי. כשהייתי מרגיש שאני חייב 
  לדבר עם מישהו על מצוקות כלשהן, הייתי מוצא אוזן קשובה
  בעולם האמיתי או בעולם הוירטואלי.
  בתקופה האחרונה אני מרגיש צורך עז לקיים שיחות נפש
  ואין לי עם מי. זה מטריד ומתסכל אותי. לא כל אחד מתאים
  לשיחות נפש.   יש אנשים שמצויים בבועה הפרטית שלהם
  ולא מעניין אותם כלום מלבד הם עצמם. יש אחרים שאין להם סבלנות לדיבורים בכלל, יש כאלו שאין בהם עומק רגשי, או שרמת האינטילגנציה הרגשית שלהם נמוכה ביותר. יש גם כאלו שמוכנים לשיחות נפש בכיוון אחד, כלומר הם רוצים לשפוך את אשר על ליבם בלבד. אגב, לפני כמה שנים ביקשתי להתנדב לער"ן ועברתי את כל המיונים ובסוף בראיון האישי האחרון נפלתי. 
   

 2. (המשך תגובה)
  ביחס לשאר המתמודדים אני חושב שהייתי בין הכי טובים, (הייתה לנו סדנה משותפת)  אלא שכנראה הם קצת נבהלו ממידת ההזדהות והאמפתיה שאני נוטה לגלות כלפי האדם שמצוי במצוקה. הם כנראה מחפשים אנשים שרק יקשיבו ולא יהיו כלל מעורבים רגשית. מן אנשים קרים שכאלו שיודעים לשים מחיצות. לי כנראה קצת קשה לנטרל את האלמנט הזה וזה לא התאים להם. הפסד שלהם. אני הייתי מוכן להתנדב והם ויתרו עלי. חבל. את רוצה להגיד לי שמצוקות של אחרים פשוט דבקו בך?

  • אני חשובת שהחוויה אצל פסיכולוגית היא שונה מאשר שיחת נפש כי הפסיכולוגית מנתבת אותך לנקודות מהן התחמקת בקלות  בשיחה עם חברה ונותנת לך נקודת מבט אחרת  על אירועים משפיעים בחייך ועל הדרך בה אתה רואה את העולם וחווה אותו.
   בטיפול פסיכולוגי צריך ריחוק רגשי מסוים.

   • המשך
    אני חושבת שמצוקות של אחרים מחלחלות אלי. אני יכולה לחשוב עליהן הרבה אחרי השיחה ולפעמים להרגיש תסכול שאני לא עוזרת מספיק או שהייתי צריכה לנהוג אחרת. במקרים קיצוניים זה משפיע עלי אנרגטית.
    זה כמובן בגלל שאני מאפשרת להן לחלחל אלי ואני חווה אותן בעוצמות גדולות מהממוצע. זה סוג של רגישות יתר שלי. זה אמנם אולי עושה טוב לאנשים הידיעה שאכפת לי מהם אבל לפעמים זה עושה לי רע. יש אלמנט נרכש שהוא היכולת לנטרל את ההשפעה הרעה ולהשאיר את האכפתיות. זאת כי אני אל באמת רוצה להיותא חרת.

 3. אני חושבת שגם אותי לא היו מקבלים לער"ן. כנראה שמדובר יותר באנשים עם מצוקות קיצוניות ושם חשוב יותר לשים את ההפרדה.

  ולגבי פרטנרים לשיחות נפש זה קורה ללא תכנון מוקדם. לפעמים זה פשוט קורה.

  • זה נכון שפסיכולוג מאיר לנו נקודות מבט אחרות על החיים, אבל אני חושב שתועלת דומה אם כי לא מקצועית באותה מידה אפשר להפיק משיחות נפש עם אנשים שיש להם עומק רגשי ומבט הוליסטי על החיים. גם לענפים אחרים כמו למשל כתיבה יוצרת ופסיכודרמה יש פוטנציאל תרפויטי לא מבוטל. 
   אני זוכר שבהתחלה כל כך לקחתי ללב ונעלבתי עד עמקי נשמתי כשלא קיבלו אותי לער"ן, אבל מהר הגעתי למסקנה שההפסד הוא שלהם ולא שלי. אני חושב שדווקא הייתי כן יכול לדעת לעשות הפרדה ולתפוס מרחק מהפונים. בכל מקרה, 
   כוונות טובות הן כמעט כמו העשייה עצמה. עם פרדי, הבחור שנסעתי אתו לטיול האחרון וגם לאלו הקודמים היו לי המון שיחות נפש. הבעיה שמאז ששבנו מארגנטינה קצת התרחקנו, מה גם שהוא בנאדם מאוד עסוק. תמיד יש לי הרגשה שאין לו זמן בשבילי או יותר נכון בשבילנו. 

  • שכחתי לספר לך שהמופע של אמל מורקוס בחמישי בערב היה נהדר.
   כתבתי כבר את הכתבה אתמול (כבר דיברנו על זה . תמיד הרי הייתי הראשון שמגיש עבודות באוניברסיטה) ושלחתי לעורכת שלי. עוד כמה ימים הכתבה תעלה לאתר ואז אשלח לך לינק. 

   • איזה יופי (לגבי הכתבה)
    אני מסכימה ששיחות עם אנשים חכמים ורגישים וגם בעלי ראייה מקורית ולא מקובעת יכולות להעשיר ולתרום מאד.

  • אני פשוט חייבת לצבוע שורשים כל חודש.  היו לי פעם גוונים וזה התאים לי. אבל שוב, נורא תלוי איפה עושים.

   • אני פעם בשנה מתחזקת. אבל תלוי גם איזה צבע יש מתחת לגוונים. כל החוכמה עם גוונים היא שלא צריך לרוץ כל חודש למספרה, לצבוע אחיד זה יותר זול ואפשר גם בבית.

  • זה כיף אדיר. היו לי כמה סיפורי הצלחה דיאטתיים בחיי וזה היה נהדר. אבל שמתי לב שזה באמת תלוי במידת המוכנות שלך והמחויבות לתהליך.

  • לא מרגישה את הצורך הבוער שהיה לי כשבאמת הלכתי לפסיכולוגית. אני בשלב בו אם היה לי כסף וזמן הייתי שמחה לטיפול פסיכולוגי מדולל כי תמיד נשארים עניינים לא סגורים בחיים ולפעמים צריך אדם מבחוץ שיאיר לי את אותם עניינים.
   אבל בגדול אני בסדר בלי. הבהלתי אותך קצת?
   (אגב לא ראיתי בשום מקום שאני מביעה רצון מפורש ללכת לפסיכולוגית)

  • אולי זה כגמו לרכוב על אופניים. צריך פשוט שיתקיימו התנאים: ספונטניות, שקט ואדם קרוב ומבין. כיום החיים שלנו קצת צפופים יותר ויש פחות מרווחים שמאפשרים את זה אבל היכולת להקשיב ולשתף נשארת אותה יכולת.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s